Wood Chips / zrębki wędzarnicze są stosowane jako zamiennik drewna w procesie wędzenia. Surowcem  do ich wytwarzania jest drewno, które pozyskiwane jest z czystych ekologicznie obszarów leśnych zarządzanych przez Lasy Państwowe. Są one wolne od związków impregnujących i konserwujących, nie zawierają frakcji pylących i posiadają optymalną zawartość wody.

Zrębki poddawane są obróbce suszenia w wysokiej temperaturze, dzięki czemu pozostają wolne od grzybów, pleśni i drobnoustrojów. Nasze zrębki są czyste, starannie wysortowane, posiadają pozytywne opinie Instytutu Przemysłu Mięsnego i Tłuszczowego, Państwowego Zakładu Higieny i Państwowego Instytutu Sanitarnego.

Oferowane przez nas zrębki  są uniwersalne, nadają się znakomicie do  każdego typu wędzarni i dają gwarancję wyjątkowego smaku i aromatu wędzonych wędlin, ryb czy serów.

Do wyboru mają Państwo zrębki:

  • Buk – zabarwienie złocistożółte
  • Olcha – zabarwianie od ciemnożółtego do brązowego (w zależności od czasu wędzenia)
  • Dąb – zabarwienie brązowe
  • Czereśnia – zabarwienie czerwone
  • Buk/olcha - zrębki mieszane

Klienci, którzy dopiero zaczynają przygodę w wędzeniem, często pytają nas o to, które zrębki do jakiego typu produktów użyć?

Preferencje co do smaku, zapachu czy barwy potraw to sprawa indywidualna, dlatego - wbrew obiegowym opiniom, na które można natrafić w Internecie - radzimy samodzielnie przetestować różne kombinacje i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Baw się smakiem, zapachem, barwą, nie bój się eksperymentować!

W zależności od potrzeb mają Państwo do dyspozycji zrębki w opakowaniach o pojemnościach 1, 2, 3 i 5 litrów.